У Надвірні відбулися реколекції для сестер, складання тимчасових обітів та святкування ювілеїв богопосвяченого життя

12-18 серпня 2019 року у реколекційному домі Сестер Служебниць в Надвірні відбулись завершальні літні реколекції під проводом преосвященного владики Петра Лози, єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії. Упродовж шести днів сестри мали можливість послухати мудрих слів владики Петра і застановитись над суттю свого покликання.

Владика розпочав свої науки із самих початків Книги Буття, закликаючи сестер переусвідомити ще раз сотворення світу і людини. Він неодноразово наголошував, щоб збагнути, що світ і все, що в ньому є, був створений «саме для мене». Так як і в подальшому – Різдво, Великий Піст, Воскресіння також відбувались для мене. Перейшовши до Нового Завіту, владика звернув увагу сестер на покликання перших апостолів, виділяючи покликання на березі моря,тобто місця, де жили, працювали звичайні рибалки. А також покликання з гори – місця, де в особливий спосіб людина зустрічається з Богом і де, перед тим Ісус, молячись, «покликав тих, що сам захотів, щоб були при ньому і, щоб посилати їх з проповіддю». Владика розповідав, що кожна із нас теж прийшла із того місця, в якому перебувала і, що нашим найпершим покликанням тепер є бути близько Христа і пам’ятати, що Він нас не лише покликав, а й також вибрав з-поміж багатьох.

Протягом усіх днів владика Петро намагався донести сестрам, щоб не зважати на різноманітні труднощі у спільнотному житті, приймати одна одну як великий дар Божий, цінувати те, що маємо, застосовувати бодай невеличкі аскетичні практики як щиру жертву для Бога і пам’ятати, що все, що робимо в нашому богопосвяченому житті – це справа не людська, а Божа, необхідна для взаємного освячення. Тож впевнено крокуймо слідом за Ісусом і Він неодмінно на самісінькій вершині гори покаже нам неперевершені краєвиди свого Неземного Царства.

Реколекції завершились 18 серпня Божественною Літургією, під час якої юніоратки с. Віра Герман, с. Юстина Іванчук, с. Анна Шабля та с. Йоанна Гриньків склали тимчасові обіти. Також цією Літургією розпочалось урочисте святкування ювілеїв богопосвяченого життя– с. Тереси Сопінко – 50-ліття посвяти Богові, с. Тадеї Кланца, с. Стефанії Коваленко, с. Артемії Медвідь і с. Вікторії Мелько – 25-ліття посвяти Богові. Літургію служив о. Павло Яхимець, ЧСВВ.

Після Літургії з привітальним словом звернулася с. Мирослава Яхимець, Провінційна Настоятелька, побажавши сестрам відваги та вірності у посвяті Богові.

Під час святкувань сестри-ювілятки поділилися цікавими розповідями про історію свого чернечого покликання, про те, як Господь у різний спосіб кликав кожну із них до служіння Йому.

с. Віра Герман, СНДМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.