Історія

Історія Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії

Згромадження засноване 28 серпня 1892 року, на Успення Пресвятої Богородиці, в с. Жужелі (тепер – Жужеляни), Сокальського району, Львівської області. Завданням Сестер Служебниць є служити народові там, де є найбільша потреба. Засновники Згромадження: преподобна Йосафата Гордашевська, о. Єремія Ломницький, ЧСВВ, о. Кирило Селецький.

Духовність

Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії – перше активне, апостольське Згромадження Української Греко-Католицької Церкви, засноване для потреб українського народу. Сьогодні відкрите на потреби інших народів, незалежно від віровизнання чи конфесійної приналежності. Завданням членів цієї чернечої спільноти є брати участь у спасительній місії Христа між людьми, в дусі Пресвятої Богородиці, згідно з харизмою Згромадження, за прикладом молитви і служіння преподобної Йосафати. Для Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії ідеалом богопосвяченого життя є Пресвята Богородиця.

Діяльність

Основною працею сестер є виховання і катехизація дітей, молоді та старших у школах, у домах сестер, при церквах. Вони проводять реколекції для дівчат і молоді, літні християнські табори. Сестри Служебниці також організовують реколекції для молодих родин, семінари з учителями, лікарями, катехитами. Вони відповідальні за катехитичні центри. При парохіях є духовними наставницями і провадять групи дітей та молоді – вівтарну дружину, Марійську дружину, апостольство молитви та інші.

Сестри працюють у захристіях, перуть церковну білизну і печуть просфору. У захристії вони мають нагоду давати поради людям у їх потребах і клопотах. Служебниці Служебниці опікуються дітьми-сиротами у дитячому будинку сімейного типу у Золочеві. Своє важливе завданням вбачають у турботі про бідних. Тому в Україні функціонує 12 осередків благодійної фундації “Міст надії”, де є діти з багатодітних, малозабепечених родин. Старші сестри лікують хворих, провадять адміністрацію і кухню в резиденціях владик. Куди Боже провидіння не послало б сестер, вони втілюють в життя й апостолят свою духовність і культурну спадщину. Наслідуючи блаженну Йосафату Гордашевську, Згромадження Сестер Служебниць намагається відповідати на потреби нинішнього суспільства і сучасної людини, бути вікритим на знаки часу та служити там, де найбільша потреба.

Опис монашого одягу

Офіційним одягом Сестер Служебниць є темно-синій габіт і параман, намітка і хрестик. Приходячи до монастиря, кандидатка протягом свого однорічного перебування у Згромадженні носить звичайний світський одяг. Після річної проби відбуваються облечини, під час яких новичка отримує габіт і намітку.

По двох роках новіціяту сестра складає тимчасові обіти, під час яких отримує хрест. Хрест є джерелом сили та натхнення Богопосвяченої особи, з якого черпаємо ласки до самовідречення та плекання жертовної любові Бога і ближніх.

Протягом п’яти років сестра складає тимчасові обіти на один рік. Після цього настає найважливіший момент у житті богопосвяченої особи – вічні обіти. Під час обряду вічних обітів сестра отримує параман – знак цілковитої посвяти, всепальної жертви, готовності до будь-якого діла. Параман є образом Божої благодаті, чистоти і досконалості. Це солодке ярмо і легкий тягар Христовий.