Катехитична школа

Вже декілька років при монастирі Сестер Служебниць в Надвірні діє недільна школа, у якій виховуються сестрами різні групи дітей.

Навчаючи дітей вічних християнських цінностей, сестри стараються дати їм правильний духовний напрямок в житті. Будучи переконаними, що релігійне виховання треба починати з раннього дитинства, коли формується духовна особистість людини, навчання в недільній школі розпочинається з 4 (а навіть з 3) років. Бо коли малу дитину позбавити такого виховання, у неї може атрофуватись, властивий кожній людині від народження потяг, до релігії. Тому навчання у катехитичній школі хоронить дітей від духовної пустки і сприяє їхньому християнському життю.  

Митрополит Андрей Шептицький в своєму посланні до вірних про виховання в родині каже: «Найважливіша справа для Церкви, народу й родин – аби діти були добре вихованні. Коли дитина від дитинства навчиться боятися Бога, заховувати Його святі Заповіді, дбати про Божу благодать, стерегтися гріха, тоді й у житті буде добрим совісним чоловіком, правдивим християнином і принесе родителям, Церкві та Батьківщині потіху та славу і буде працювати з користю для Бога та ближніх».

В катехитичній школі діти, в доступній для них формі, пізнають основні правди віри, вивчають Святе Письмо, катехизмову частину,  вчаться розпізнавати добро і зло і робити свої рішення на користь першого; беруть участь в різних релігійних заходах, приготованих з сестрами: виступи до свята св. Миколая, Блаженної Йосафати Гордашевської, вертепи і інші. Для старших дітей проводились також гуртки з писанкарства і вишивання.

Звичайно невід’ємною умовою такого виховання дітей є добра воля батьків і їх співпраця з сестрами.  Св. Йоан Золотоустий  так говорить про відповідальність християнських батьків: «Виховати серце дітей в чесноті і благочесті — священний обов’язок, який не можна переступити, не зробившись винним у духовному вбивстві дітей. Це обов’язок загальний, як батьків, так і матерів, оскільки людина складається з тіла і душі, то дитина потребує не тільки тілесного виховання, але і духовного. Якщо батьки обмежуються тільки фізичним вихованням дитини і нехтують духовним, вона зростає «чадом тіла», бездуховним рабом своїх плотських бажань».

У наш час моральної і духовної кризи значущим і необхідним є і катехизація батьків. Тому при монастирі, паралельно катехизації дітей, проводиться катехитичне навчання батьків.

Цього року розпорядок навчання катехитичної школи при монастирі Сестер Служебниць у Надвірні є наступним:

Субота 16:00 – молодь (14-20 років)

Неділя 13:30 –  діти 4-6 років, діти 7-10 років, катехиза батьків

Неділя 16:30 – підлітки (11-13 років).

Запрошуємо до співпраці!

Раді зустрічі з вами!