Місто Запалених свічок

В одному містечку жила маленька дівчинка Іванка, яка мріяла побачити Бога. Ви запитаєте, мабуть, звідки вона знала про Бога? Іванка сумлінно відвідувала Катехитичну школу, у якій можна було багато довідатись про Бога. Там, у школі, я з нею познайомилась і саме від Іванки почула цю дивовижну історію, про місто Запалених свічок…

Коли наближається Свято Стрітення, кожна родина готує свою свічечку, щоб освятити у храмі. Іванчина мама навіть ходтла до свічкової майстерні, бо хотіла власноруч зробити свію свічку. Брала вона зі собою до майстерні й донечку. Щоразу у теплій затишній майстерні їх привітно зустрічав старий добрий майстер. Він гладив Іванку по голівці, пригощав кольоровими цукерками, а щоб їй не було нудно, поки мама робить свою свічечку, розповідав дівчинці цікаві історії. Одна з них найбільше припала до серця Іванці.

Ця історія про те, як прилетів до одного міста ангел темряви. Він хотів, аби усі мешканці того міста забули про Бога. Ангел мав чарівну флейту і навчився грати на ній таку кляту мелодію, що, почувши її, кожен впадав у забуття і сон. Темний ангел приспав усе місто. Заснув навіть дзвонар на міській дзвіниці.

Не заснув лише старець Симеон, що мешкав на окраїні. Справа в тім, що коли він відчув, що у місті коїться щось недобре, то одназу запалив стрітенську свічку, що має велику силу проганяти зло. І чари темного ангела на нього не подіяли. А тоді Симеон обійшов зі своєю свічкою кожну оселю в місті; навіть піднявся він на високу міську дзвіницю. Коли він приносив свою свічечку до людей, то вони одразу згадували про Бога і прокидалися. Так Симеон урятував ціле місто від темного ангела.

З того часу усі жителі того міста щовечора запалювали свічки в своїх оселях, щоб ніколи більше не захопив їх зненацька злий темний ангел. Через ці миготливі, сяючі свічки, місто згодом назвали Містом Запалених Свічок, містом Світла.

Ось таку історію розповів Іванці старий свічковий майстер, вона переповіла її мені, а я – вам. Господь каже: “Я – світло світу, хто йде за мною – не блукатиме в темряві”.

А твоя свічечка запалена?

Розповіла с. Миколая Турянська, СНДМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.