А ти чув про тайну Царства?

Роздуми над Євангелієм від Марка 4,10-23

“10 А коли був Ісус насамоті, спитали його ті, що були біля нього разом із дванадцятьма, про притчі.
11 І він сказав їм: Вам дана тайна Божого Царства; для тих же, що осторонь, усе стається притчами,
12 щоб вони дивлячись, не бачили, слухаючи, не зрозуміли, щоб, бува, не навернулись, і щоб їм не простилось.
13 І сказав їм: Не розумієте цієї притчі? Як же тоді вам розуміти всі притчі?
14 Сіяч сіє слово.
15 Ті, що край дороги, де сіється те слово, коли почують слово, – зараз же сатана приходить і забирає посіяне в них слово.
16 Так само посіяне на каменистому ґрунті, – це ті, що, як почують слово, зараз же з радістю його приймають,
17 але не мають коріння у собі й непостійні, тож згодом, коли стаеться утиск чи гоніння за слово, вони негайно ж зневірюються.
18 Ще інші, посіяні між терня, це ті, що чули слово, 19. але ось клопоти світу цього, принада багатства й жадоба інших речей, увійшовши, заглушують слово, і воно стає неплідним.
20 А що посіяні на добру землю, – це ті, які чують слово, його приймають, отож і приносять плід: той у тридцять, той у шістдесят, той у сто разів більше.
21 І говорив їм: Хіба приносять світло на те, щоб поставити його під посудом або під ліжком, а не на те, щоб поставити його на свічнику?
22 Немає бо нічого схованого, що не мало б стати явним, ані немає нічого тайного, що у наявність не вийшло б.
23 Хто має вуха слухати, хай слухає!”

      Цікава деталь сьогоднішнього Євангелія-“ті,що були біля нього” задають Ісусові запитання про вияснення притчі. Ті,які близько цікавляться,роздумують,прислухаються до Слова,коли не розуміють,то запитують Ісуса про значення. Тому Господь їм відповідає,що “вам дана тайна Царства”,тобто,якщо я справді плекаю особисті стосунки з Господом,то я отримую  розуміння Слова,оскільки мій духовний слух уже натренований розпізнавати Його голос. Питатиму себе чи я є близько Господа?Якщо так, то прославлятиму Його і подякую за цей великий дар розуміння.Якщо ні, то питатиму Господа,що віддаляє мене від слухання Слова?Проситиму Його про ласку вірності і близькості з Ним,шукатиму час на бесіду з Тим,хто полюбив мене предвічною любов’ю(пор Єр 31,10). 

    “Ті,що осторонь”– це власне ті,які ніби слухають Слово,проте поверхнево, так як ми слухаємо радіо, їдучи у громадському транспорті.Ніхто не вслухається у музику,а пропускає її мимо вух,хоча всі її чують.Чи не є часом так зі мною,коли читаю Євангеліє вдома або слухаю його у церкві? Ніби чую,але не вслухаюся,пропускаю мимо своєї уваги…Проситиму у Господа уважності і витривалості у слуханні Слова.

Далі Господь пояснює притчу ,у якій ілюструє як по-різному можна слухати Боже Слово. Яким видом грунту є моє серце? Я є доброю землею,коли чую,цілим своїм єством приймаю, тобто ношу у своєму серці Слово,як  Пресвята Богородиця,яка завжди зберігала слово у своєму серці. А вже з того мого постійного “виношування” Слова завжди народиться плід. У іншому випадку, я не матиму плідності. Для плідності зерно потребує землі,яка  має всі необхідні умови для зросту:вологу,сонце,догляд. Як я доглядаю землю мого серця? Тут йдеться про боротьбу зі своїми злими звичками,користання зі Святих Тайн Сповіді і Євхаристії,молитву, щоденного читання Біблії. Чи я роблю це? Якщо ні, то чому? Проситиму Господа відваги працювати над собою,своїм серцем.

Сьогоднішній уривок закінчується ще словами про світло,яке не ховають,але ставлять на свічнику. Коли я щоденно слухатиму Слово, то Господь запалить світильник мого серця і воно світитиме кожному кого зустріну на шляху:чи це моя сім’я,чи робота чи місце навчання,чи просто на вулиці. Бо любов,яку розпалює Слово Боже у нашому серці не може сховатися, вона спонукає нас любити у дієвий спосіб,як каже апостол Йоан”не язиком,а ділом і правдою”(пор 1 Йо 3,18).Ісус так завершує пояснення притчі про сіяча, щоб нам показати який чудовий плід можемо мати у нашому житті,якщо будемо слухати Слово. Тоді побачимо,як зміниться наше оточення , де б ми не знаходилися, бо де любов дається там вона учетверо повертається. 

Отож, тайна Царства ,яку Господь нам сьогодні відкриває – це терпеливе і уважне слухання Слова,яке зродить у нашому серці любов,яка буде світлом для кожного кого зустрінемо у житті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.